Spilforslag: Guccione/Reid - Dodig/Polasek
| Tipster: | Kuerten77 |
|---|---|
| Date: | Fredag d. 24/01-2020, 01:00 |
| Sport: | Tennis |
| Event: | Guccione/Reid - Dodig/Polasek |
| League: | Australian Open |
| Bet: | Guccione/Reid |
| Units: | 1 |
| Odds: | 3.75 |
| Chance assessment: | 28% |
| Correct odds: | 3.57 |
| Betvalue: | 105% |
| Bookmaker: | - |
| Result: | TABT |
Det er herredouble-turneringen
Jeg synes simpelthen odds er for højt på den australske double, og den fortjener et skud fra tipperen.
Guccione er kommet retur efter lang skadespause. Den høje australier er kendt for at bombe esser ind, hvilket også var tilfældet da ham og Reid slog Lopez/Ramos klart i to sæt i 1.runde. Australierne er bare de procent bedre på denne tid af sæsonen, og med hjemmebanen oveni det, så har man nogle gange en edge mod markedet.
Dodig/Polasek har set lidt sårbare ud i begyndelsen af året. Et nederlag til Martin/Gonzalez i sidste uge, og en relativ tæt kamp som kæmpefavoritter her i Melbourne mod Popyrin/Ellis.
Vi prøver et skud på underdogs her, da vi ser hjemmebanefordelen vægte højt samt den evne australierne har til at løfte deres spil på denne tid af året.
Bethard stikker godt ud fra resten af markedet.
Tippet 22/01-2020, 13:02
Opdateret 24/01-2020, 07:37